Zasady zwrotów

Zasady zwrotów

Jeśli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań możesz go zwrócić pod warunkiem spełnienia określonych warunków:

Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje również osobom fizycznym zawierającym umowę bezpośrednio związaną z ich działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tych osób charakteru zawodowego w rozumieniu art. 556 (4) Kodeksu cywilnego.

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, powinni Państwo poinformować nas (RB Sp. z o.o., pl. Solny 16, 50-062 Wrocław, sklep@annegeddes.pl, Telefon: (+48) 690 010 048) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (mogą Państwo wysłać oświadczenie pocztą lub pocztą elektroniczną, telefonicznie lub w dowolny inny skuteczny sposób). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Formularz znajdą Państwo tutaj: https://annegeddes.pl/formularz-odstapienia.pdf

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Pamiętaj, że:

Towar dostarczany jest w zapieczętowanych opakowaniach. Ze względów higienicznych i związanych z ochroną zdrowia prawo do odstąpienia od Umowy dotyczy wyłącznie towarów nierozpieczętowanych przez Klienta.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu koszty zakupu towarów bez kosztów przesyłki niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy od 10 PLN do 50 PLN w zależności od wybranej firmy kurierskiej. 

Prawo do odstąpienia od umowy przez konsumenta jest wyłączone w przypadku:

Umowy, w których przedmiotem świadczenia jest towar dostarczony w zapieczętowanym opakowaniu, który po otwarciu opakowania nie nadaje się do zwrotu z uwagi na rzeczywiste względy związane z ochroną zdrowia lub względy higieniczne